Zdrowa rodzina

Co po diecie?

Co po diecie?

Podjąłeś decyzję o odchudzaniu. Przez długi czas przestrzegałeś restrykcyjnej diety i w końcu na wadze zauważyłeś zadowalającą Cię liczbę? Co dalej? Jak nie zaprzepaścić efektów ciężkiej pracy i już zawsze cieszyć się szczupłym i sprawnym ciałem?

Powrót do starych nawyków

Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Osoby, które mają tendencję do tycia muszą pamiętać o tym, że powrót do starych nawyków to najgorszy błąd jaki mogą zrobić. Bardzo szybko waga wróci bowiem do dawnego stanu a tego chcemy przecież uniknąć.

Co więc zrobić po diecie? Przede wszystkim nadal jeść zdrowo. Jeśli nie chcemy już gubić kilogramów możemy co prawda jeść nieco bardziej kaloryczne posiłki, niemniej jednak wciąż nie powinno zabraknąć w nich warzyw i chudego mięsa. Nie wracajmy do dań smażonych, dużej ilości soli czy słodyczy.

Odżywianie po diecie

Nadal pamiętajmy również o tym jak ważny dla naszego zdrowia i wyglądu jest ruch. Nie rezygnujmy z aktywności fizycznej. Może być co prawda ona nieco mniej intensywna, niemniej jednak 3 razy w tygodniu warto poćwiczyć nie tylko dla idealnej sylwetki, ale również dla zdrowia.
Pamiętajmy także o tym by unikać podjadania, jeść regularnie w stałych odstępach czasu oraz pić co najmniej 1,5 litra wody. Tylko dzięki temu efekty diety nie zostaną zmarnowane.

Podsumowując, dieta może się skończyć. Gdy osiągniemy idealną wagę i wymiary nie ma sensu odmawianie sobie każdej, najmniejszej nawet przyjemności. Niemniej jednak zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczna to coś, co powinno zostać z nami już na zawsze. Przekonało się o tym już wiele osób, które osiągnęły sukces.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *